Znáte podmínky YouTube?

Blogosféra

Barbora Lištiaková

Na Tři krále začala platit aktuální pravidla Google, obsahující pro platformu YouTube sekci podmínek týkající se "zdravotních dezinformací”.

YouTube zakazuje obsah, který by šířil “lékařské dezinformace”, a tak pokud by se Váš obsah snad týkal

  • léčby
  • prevence
  • diagnostiky
  • přenosu
  • pokynů pro společenský odstup a izolaci či
  • neexistence této nemoci

a nebylo by to v souladu s notami našeho zdravotnického orgánu či WHO, měli byste být na pozoru.

Kdykoliv ovšem může dojít ke změně zásad podle toho, jaké jsou zrovna pokyny zdravotnických orgánů. Čili za co dnes můžete dostat ban, to se za půl roku může ukázat jako pravda a neoprávněné smazání (o tom, že WHO a paní Svrčinová si můžou každý myslet něco jiného, ani nemluvě). A co jsou třeba takové kacířské myšlenky zasluhující podle Google ban?

Co se týče léčby, tak například tvrzení, že existuje zaručený lék, doporučení ivermektinu či dokonce tvrzení, že tento pomáhá.

Stejně tak nesmíte tvrdit, že existuje zaručená prevence či dokonce že jakýkoliv lék či vakcinace (!) je zaručenou metodou prevence. Ministr Blatný a tehdejší experti by za svá tvrzení taky asi dostali stopku.

Zároveň však nesmíte tvrdit, že vakcína nesnižuje riziko nákazy či že nošení roušek je nebezpečné či že dokonce způsobuje zdravotní problémy.

Co se týče samotného očkování, video nesmí obsahovat (!) škodlivé dezinformace ohledně bezpečnosti vakcín o chronických nežádoucích účincích (mimo vzácné, které jsou uznávány zdravotnickými orgány) či tvrzení, že vakcína neomezuje přenos či nákazu nemocí.

Tak snad už je na čase zavést i to slovutné Ministerstvo pravdy, no ne?

Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!” - George Orwell